Nasza historia

Stoi za nami wieloletnia, rodzinna tradycja!

Hilding Anders zaczynała jako mała, rodzinna fabryka mebli w Bjärnum w Szwecji. Początki datują się na rok 1939. Początkowo produkowaliśmy wszelkiego rodzaju meble, ale stopniowo przestawialiśmy się na łóżka i materace. Przekształcenie się w globalnego producenta wiodącego w branży nie nastąpiło z dnia na dzień, ale też nie stało się przypadkiem. Fundamentem stały się ogromne zaangażowanie i pasja założyciela firmy Hildinga Anderssona (Założyciel i Dyrektor Zarządzający w latach 1939-1957), wsparta innowacyjnym i skutecznym działaniem Olle Anderssona – jego syna (Założyciel i Dyrektor Zarządzający w latach 1957-1987).

Historia Hilding

Dziś dbamy o to, by konsekwentnie realizować misję naszych założycieli: zapewnić światu dobry sen.

Jesteśmy wiodącym dostawcą materaców i łóżek w całej Europie i Azji, z główną siedzibą w Malmö w Szwecji.

80
+

lat doświadczenia

60
+

państw na świecie - sprzedaż w ponad 60 krajach

22
+

zakłady produkcyjne na całym świecie

967
+

własnych punktów sprzedaży i sklepów franchisingowych

26
+

marek, ze szczególnym uwzględnieniem trzech marek premium w Europie - Jensen, Carpe Diem i Bico, w Azji - Slumberland

silna pozycja marek prywatnych

Właścicielem Grupy Hilding Anders jest KKR, wiodąca światowa firma inwestycyjna m.in. w obszarach private equity, energetyce, infrastrukturze i nieruchomościach.

Grupa Hilding Anders Grupa Hilding Anders

Hilding Anders w Polsce

W Polsce jesteśmy obecni od 2001 roku i możemy pochwalić się jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych wchodzących w skład naszego koncernu. Nasz główny zakład produkcyjny i siedziba firmy znajduje się w Murowanej Goślienie pod Poznaniem. Kontynuujemy dobre, sprawdzone tradycje, inwestujemy w nowe rozwiązania, stawiamy na innowacyjne materiały i ciągłe udoskonalanie technologii. W czwartym kwartale 2021 roku uruchomilismy kolejny zakład produkcyjny po drugiej stronie Poznania w Robakowie.

Wszystkie spółki i oddziały koncernu Hilding Anders łączy jedna, wspólna misja: „zapewnić światu dobry sen”.

Pierwsze dwa lata istnienia firmy to produkcja przeznaczona całkowicie dla naszego największego klienta – firmy IKEA. W 2003 roku na polskim rynku pojawiła się marka Hilding, która dziś stanowi największy udział w naszej produkcji. Kolejne brandy wchodzące w skład naszego portfolio to: Curem, którego wprowadziliśmy w roku 2008 oraz Jensen – luksusowa oraz norweska marka łóżek kontynentalnych obecna w Skandynawii od 75 lat.

Nasze fabryki

Hilding Anders Polska
ul. Polna 17
62-095 Murowana Goślina

Hilding Anders Polska (oddział w Robakowie)
ul. Zbożowa 3
62-023 Robakowo

Nasze wartości

Jeden krok przed

Korzystamy z wypracowanej latami, ugruntowanej pozycji na rynkach lokalnych oraz globalnej firmowej struktury, by zawsze być o krok przed innymi – zarówno pod względem innowacyjności, jak i przewagi konkurencyjnej. Poszukując nowatorskich rozwiązań, wsłuchujemy się w opinie klientów oraz śledzimy uważnie najnowsze badania i odkrycia związane z jakością ludzkiego snu.

Integralność

Nazwa Hilding Anders to synonim uczciwości i rzetelności. Działamy, kierując tymi wartościami , które tworzą solidny fundament marki, dlatego zawsze dotrzymujemy obietnic, które złożyliśmy kontrahentom oraz klientom.

Pasja tworzenia

Tak, jesteśmy pasjonatami! Tworzymy od lat rozwiązania poprawiające jakość snu. Ludzie spędzają w łóżku ok. 1/3 życia. To wystarczający powód, by skoncentrować się na najlepszych rozwiązaniach. Dobrze wiemy, że wszystko co produkujemy ma wpływ na zdrowie, dobre samopoczucie i jakość życia naszych klientów.

Dbałość o zdrowy sen na całym świecie

„Zapewniać światu dobry sen” - to nasza misja, która odzwierciedla pasję z jaką podchodzimy do projektowania naszych produktów i to, jak wyobrażamy sobie globalnego klienta. Świat może wydawać się nierealnym celem, jednak będąc liderem w Europie, Rosji i Azji jesteśmy na dobrej drodze do jego osiągnięcia. Ciągły rozwój naszej struktury i nowe rynki zbytu sprawią, że coraz więcej klientów na całym świecie korzysta z naszych propozycji i rozwiązań gwarantujących zdrowy sen.

Filozofia działania

Zdrowy, regenerujący sen zależy od kilku kluczowych czynników, na których opiera się filozofia naszej działalności. To ergonomia, mikroklimat, higiena, wzornictwo, wytrzymałość i ochrona środowiska. Pierwsze trzy czynniki decydują o naszym samopoczuciu każdego dnia. Pozostałe czynniki wpływają na postrzeganie i wybór optymalnego modelu materaca i łóżka.

Ergonomia

Projektując łóżka i materace dbamy o jak najlepszą ergonomię, czyli ich odpowiednie dopasowanie do indywidualnego kształtu ciała, krzywizny kręgosłupa.

Mikroklimat

Na zdrowy mikroklimat w sypialni ma wpływ wiele czynników. Jednym z kluczowych są prozdrowotne, antyalergiczne rozwiązania, które stosujemy z powodzeniem we wszystkich modelach naszych materaców. Dzięki przewiewnym dzianinom i materiałom z materacy odprowadzana jest wilgoć, a powietrze swobodnie cyrkuluje. Zapobiega to rozwojowi pleśni i grzybów oraz gwarantuje komfort termiczny podczas snu.

Higiena

Zachowanie odpowiedniej higieny łóżka i materaca przekłada się na zdrowy i regenerujący sen. Dlatego proponujemy rozwiązania, które ułatwiają jej bezproblemowe utrzymanie.

Wzornictwo

Dbamy o dobre wzornictwo: funkcjonalność naszych materacy wynika z potrzeb i idzie w parze z ich wyglądem! Proponujemy wiele wzorów i kolorów. Szeroki wybór możliwości spełnia zróżnicowane oczekiwania i pomaga urządzić sypialnię wg indywidualnych preferencji.

Wytrzymałość

Staramy się, by oferowane produkty charakteryzowały się najwyższą jakością wykonania. Wszystkie surowce i gotowe modele dokładnie testujemy w fabryce: sprawdzamy ich wytrzymałość i trwałość po to, żeby zagwarantować odbiorcy najwyższą jakość.

Ochrona środowiska

Wszystkie produkty Hilding Anders Polska tworzymy zgodnie z aktualną ustawą o ochronie środowiska naturalnego. Segregujemy odpady, a w procesie produkcji nie używamy chemikaliów i innych szkodliwych substancji.